50 Games Milestone Medal Gold
$10.05
SKU: MC50G
Receive an artwork design proof in 1 business day for review & approval before production commences.
Express and Super Express shipping available
4 Day Express Production + Express Shipping
- $14.95 for orders over $25
- $19.95 for orders under $25
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
3 Day Express Production + Super Express Shipping
- $45 or 25% of order value whichever is higher.
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
Description
Gold medal is a fantastic award choice to recognise the milestone of playing 50 games - with the added option to include an insert to represent your club logo. Medal ribbons available in all colours and medal boxes to suit as well.
Additional Information
| Weight | 0.03kg |
|---|---|
| Height | 52mm |
| Width | 52mm |
| Length | |
| Material | Metal |
| Colour | Gold |
| Imprint Type | Laser Engraved |
| Imprint Finish | Engraved black on a brushed gold plate |
| Presentation | |
| Award Type | Medals |
| Award Class | |
| Product Class | |
| Brand | Milestone |
| Image Option | 25mm Custom Logo-Image |