Burst Silver Medal
$13.10
SKU: MY208S
4 Day Express Production + Express Shipping
- $14.95 for orders over $25
- $19.95 for orders under $25
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
3 Day Express Production + Super Express Shipping
- $45 or 25% of order value whichever is higher.
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
Description
Introducing the Burst Series Medals: an exhilarating medal featuring a multi-star design to showcase your unique logo. This series provides excellent worth for your participants. Each medal includes a free ribbon and complimentary laser engraving, ensuring a personalised touch to your awards.
Additional Information
| Weight | 0.055kg |
|---|---|
| Height | 70mm |
| Width | 70mm |
| Length | |
| Material | Metal |
| Colour | Silver |
| Imprint Type | Laser Engraved |
| Imprint Finish | Engraved black on a brushed silver plate |
| Presentation | |
| Award Type | Medals |
| Award Class | |
| Product Class | |
| Brand | Burst |
| Image Option | 50mm Custom Logo-Image |
Let customers speak for us
What customers think about the store
This store excels in trophy and award customization with fast delivery, competitive pricing, and exceptional communication. Customers praise the quality products, easy online ordering, efficient engraving approval process, and prompt professional service. Quic...