Calypso Cross Country Medal
$8.70
SKU: MC625G
4 Day Express Production + Express Shipping
- $14.95 for orders over $25
- $19.95 for orders under $25
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
3 Day Express Production + Super Express Shipping
- $45 or 25% of order value whichever is higher.
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
Description
Introducing the Calypso Medal collection, meticulously crafted to highlight your personalized logo insert. These Medals boast an iconic design, perfect for a multitude of events and competitions. Choose from stunning gold and silver options and enjoy the added touch of our free laser engraving service.
Additional Information
| Weight | 0.03kg |
|---|---|
| Height | 52mm |
| Width | 52mm |
| Length | |
| Material | Metal |
| Colour | Gold |
| Imprint Type | Laser Engraved |
| Imprint Finish | Engraved black on a brushed gold plate |
| Presentation | |
| Award Type | Medals |
| Award Class | |
| Product Class | |
| Brand | Calypso |
| Image Option | 25mm Custom Logo-Image |
Let customers speak for us
What customers think about the store
This store excels in trophy and award customization with fast delivery, competitive pricing, and exceptional communication. Customers praise the quality products, easy online ordering, efficient engraving approval process, and prompt professional service. Quic...