Clasico Generic Medal
$12.00
SKU: MX950G
4 Day Express Production + Express Shipping
- $14.95 for orders over $25
- $19.95 for orders under $25
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
3 Day Express Production + Super Express Shipping
- $45 or 25% of order value whichever is higher.
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
Description
Introducing the Clasico Medal Series, a timeless collection with a traditional wreath design suitable for all players. A commemorative wreath allows space for image or logo, symbolizing high achievement.With complimentary laser engraving to personalize your award.
Additional Information
| Weight | 0.03kg |
|---|---|
| Height | 50mm |
| Width | 50mm |
| Length | |
| Material | Metal |
| Colour | Gold |
| Imprint Type | Laser Engraved |
| Imprint Finish | Engraved black on a brushed gold plate |
| Presentation | |
| Award Type | Medals |
| Award Class | |
| Product Class | |
| Brand | Clasico |
| Image Option | 25mm Custom Logo-Image |
Let customers speak for us
What customers think about the store
This store excels in trophy and award customization with fast delivery, competitive pricing, and exceptional communication. Customers praise the quality products, easy online ordering, efficient engraving approval process, and prompt professional service. Quic...