Lynx Medal Lifesaving
$10.35
SKU: LM058G
4 Day Express Production + Express Shipping
- $14.95 for orders over $25
- $19.95 for orders under $25
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
3 Day Express Production + Super Express Shipping
- $45 or 25% of order value whichever is higher.
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
Description
Explore the sleek Lynx Medal - a modern rectangle design that provides a prominent canvas for theme logo on the front. The back is reserved for personalised engraving, ensuring a lasting tribute to your achievements. Enjoy the added touch of a complimentary ribbon and free laser engraving to complete this distinguished award.
Additional Information
| Weight | 0.07kg |
|---|---|
| Height | 75mm |
| Width | 63mm |
| Length | |
| Material | Metal |
| Colour | Gold |
| Imprint Type | Laser Engraved |
| Imprint Finish | Engraved black on a brushed gold plate |
| Presentation | |
| Award Type | Medals |
| Award Class | |
| Product Class | |
| Brand | Lynx |
| Image Option | No Option for Custom Logo-Image |
Let customers speak for us
What customers think about the store
This store excels in trophy and award customization with fast delivery, competitive pricing, and exceptional communication. Customers praise the quality products, easy online ordering, efficient engraving approval process, and prompt professional service. Quic...