Scroll Medal
$8.70
SKU: MD70G
4 Day Express Production + Express Shipping
- $14.95 for orders over $25
- $19.95 for orders under $25
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
3 Day Express Production + Super Express Shipping
- $45 or 25% of order value whichever is higher.
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
Description
Shiny medal in gold, silver or bronze. Designed with extra attention to detail. Commemorate that achievement with a special medal. Inserts in all sports, consider also personalised custom logo centres. Need to order separately to the medal. Ribbons in all colours and medal presentation boxes also available.
Additional Information
| Weight | 0.02kg |
|---|---|
| Height | 45mm |
| Width | 45mm |
| Length | |
| Material | Metal |
| Colour | Gold |
| Imprint Type | Laser Engraved |
| Imprint Finish | Engraved black on a brushed gold plate |
| Presentation | |
| Award Type | Medals |
| Award Class | |
| Product Class | |
| Brand | Scroll |
| Image Option | 25mm Custom Logo-Image |
Let customers speak for us
What customers think about the store
This store excels in trophy and award customization with fast delivery, competitive pricing, and exceptional communication. Customers praise the quality products, easy online ordering, efficient engraving approval process, and prompt professional service. Quic...