Solena Academic Medal
$8.70
SKU: ML505
4 Day Express Production + Express Shipping
- $14.95 for orders over $25
- $19.95 for orders under $25
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
3 Day Express Production + Super Express Shipping
- $45 or 25% of order value whichever is higher.
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
Description
The Solena Medal series showcases a distinct polished gold and silver finish with intricate detailing to reflect your sport. A premium choice for participants, each medal includes engraving space on the reverse. Available with ribbons in all colours and matching medal boxes.
Additional Information
| Weight | 0.055kg |
|---|---|
| Height | 60mm |
| Width | 60mm |
| Length | |
| Material | Metal |
| Colour | Gold |
| Imprint Type | Laser Engraved |
| Imprint Finish | Engraved black on a brushed gold plate |
| Presentation | |
| Award Type | |
| Award Class | |
| Product Class | |
| Brand | Solena |
| Image Option | No Option for Custom Logo-Image |
Let customers speak for us
What customers think about the store
This store excels in trophy and award customization with fast delivery, competitive pricing, and exceptional communication. Customers praise the quality products, easy online ordering, efficient engraving approval process, and prompt professional service. Quic...