Venture Fishing Medal
$12.55
SKU: MMV603G
4 Day Express Production + Express Shipping
- $14.95 for orders over $25
- $19.95 for orders under $25
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
3 Day Express Production + Super Express Shipping
- $45 or 25% of order value whichever is higher.
- Delivery date calculated and confirmed on checkout page.
Description
Introducing the Venture Medal: Elevate your awards with this impressive piece boasting substantial 3D prestige metal inserts. Customize with complimentary engraving on the back and complete the look with a complimentary ribbon.
Additional Information
| Weight | 0.05kg |
|---|---|
| Height | 60mm |
| Width | 60mm |
| Length | 0mm |
| Material | Metal |
| Colour | Gold |
| Imprint Type | Laser Engraved |
| Imprint Finish | Engraved black on a brushed gold plate |
| Presentation | |
| Award Type | Medals |
| Award Class | |
| Product Class | Medals |
| Brand | Venture |
| Image Option | No Option for Custom Logo-Image |
| Additional.colour | |
| Additional.height | |
| Additional.width | |
| Additional.length | |
| Additional.imprint Finish | |
| Additional.engraving Area |
Let customers speak for us
What customers think about the store
This store excels in trophy and award customization with fast delivery, competitive pricing, and exceptional communication. Customers praise the quality products, easy online ordering, efficient engraving approval process, and prompt professional service. Quic...